Çevrimiçi Yerli Akorcu :)


Anket
Yerli Akor Sakinleri Hangi Burçtan ?
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
SANATÇILAR..
Popüler Konular
Seçmece Akorlar
Kategori: Gitar Genel
Gitarda Parmak isimleri Resimli Anlatım

Gitarda Parmaklara Verilen isimler Resimli Anlatım
Gitar çalmayı yeni başlayan arkadaşlar için hazırlamış olduğumuz bu sayfada gitar ritim yada akor bastığımız yada arpej yaptığımız parmaklarımızı kullanımda kullanılan isimleri sizler ile paylaşacağız. Müziğe olan sevgi heves sizlerde bir enstrüman çalmaya yönlendiriyorsa bunu kesinlikle planlı bir şekilde yapmamız şarttır.planlı programlı bir çalışma ise bizi tamamıyla doğruya sevk edecek bir çalışma olacağı şüphesizdir. Sizler için yaptığımız bu çalışma bir gitar öğrencisinin eğitiminde öğrenmesi gereken en öncelikli konudur. iyi çalışmalar..
Gitar ile parmak kullanımı açısından temel kavramlar çok önemlidir. İlk çalışmalarımız nasıl sağlam olursa erken bir süreçte sağlam adımlar atarak çalışmalar ve emeklerinizin sonucunu en doğru şekilde alacağımız kesindir. öncelikle aşağıda bulunan resimde normal sol el ile gitar klavye kısımlarını tutan ve sağ eli ile gitar tellerine vurmak kaydı ile kullanan bir kişi için hazırlanmıştır.
Gitarda Parmak isimleri Resimli Anlatım

Resimde Gördüğümüz gibi sol el ile baş parmak klavye kısmının arkadasında olacağın için isimlendirilmez lakin diğer parmaklar sırası ile rakamlandırılır. Bu rakamlandırma bize ilerleyen derslerde akor okuma gibi bölümlerde kullanacağımız gibi sağ el kısımında ise p-i-m-a gibi isimlendirmeler arpej ve belirli solo ritimleri atmak amacıyla kullanılmaktadır.
Geri
  • Yorumlar: 0
  • Görüntülenme: 15101
Değerli ziyaretçimiz, sitemize üye iseniz lütfen giriş yapınız.
Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Yorum Ekle

İsim:*
E-Mail:*
Kalın İtalik Altı Çizili Üzeri Çizili | Sola Yasla Ortala Sağa Yasla | İfade Ekle Bağlantı EkleKorumalı Link Girin Renk Seç | Gizli Metin Alıntı Ekle Farklı Bir Alfabe ile Yazılmış Olan Seçili Metni Kiril Alfabesine Çevir Spoiler Ekle
Güvenlik Kodundaki 2 Kelimeyi Giriniz: *