Çevrimiçi Yerli Akorcu :)


Anket
Yerli Akor Sakinleri Hangi Burçtan ?
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
SANATÇILAR..
Popüler Konular
Seçmece Akorlar
Kategori: Gitar Genel
Gitar Tellerinin isimleri Resimli Anlatım
Gitarda Tellerin İsimleri Resimli Anlatım
Gitarda öğrenilmesi gerekenlerin başında olan bir konuda gitar üzerindeki ehçizelerin kullanımıdır . İlk safhada düşünmek gerekirse gitar üzerinde bulunan tellere verilen isimlerdir. Gitar çeşitlerine göre tel sayıcı ve kullanılan malzeme bakımında farklılıklar göstermektedir. Örneğin klasik gitar 6 telden oluşurken bu tellerin en üst 3 kısmı Bas tellerden oluşurken en alt 3 kısmı misina telli olarak bilinen ince sert tellerden oluşmaktadır. Akustik gitar da ise tellerin hepsi tellerden oluşup yine üçer olarak bas ve ince teller olarak gruplanmıştır..
Aşağıda resimde anlatmış olduğumuz durumu şöyle özetler isek batı müzik toplumu olarak tellere E-A gibi isimler verilirken biz bunları türkçeleştirip her harfin nota karşılığını kalından ince tele doğru ifade edilmiştir. Öğrenmeniz açısında her iki dildede çalışmanız gerekmektedir. Çünkü çoğu yerlerde konu edilmesi gereken bu müzik türleri farklı dillerde anlatılmış olabilir.
Gitar Tellerinin isimleri Resimli Anlatım

Bahsettiğimiz gibi gitarın klavye kısımını çizerek anlatmaya çalıştığımız teller ve nota karşılığı isimleri şekildeki gibidir. Unutmayalım ki temel bilgi en önemlisidir. Bu bilgileri not ederek çalışmalıyız ki bilgi seviyemiz sağlam olarak enstrümana başlayalım.. iyi çalışmalar.
Geri
  • Yorumlar: 0
  • Görüntülenme: 45574
Değerli ziyaretçimiz, sitemize üye iseniz lütfen giriş yapınız.
Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Yorum Ekle

İsim:*
E-Mail:*
Kalın İtalik Altı Çizili Üzeri Çizili | Sola Yasla Ortala Sağa Yasla | İfade Ekle Bağlantı EkleKorumalı Link Girin Renk Seç | Gizli Metin Alıntı Ekle Farklı Bir Alfabe ile Yazılmış Olan Seçili Metni Kiril Alfabesine Çevir Spoiler Ekle
Güvenlik Kodundaki 2 Kelimeyi Giriniz: *