Çevrimiçi Yerli Akorcu :)


Anket
Yerli Akor Sakinleri Hangi Burçtan ?
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
SANATÇILAR..
Popüler Konular
Seçmece Akorlar
Kategori: Akor
Am ( la minör ) Akoru Basma Resimli Anlatım
Am ( la minör ) Akoru Nasıl Basılır ?


Gitarda bir akoru elde etmek istiyor isek iki veya daha fazla farklı sesin, aynı anda çalındığı ses kümesi olması sebebiyle klavye üzerinde basmamız gereken notalar ile oluşturulur. Yani genel anlamda akorlar bir sesten sonra peşi sıra gelen üçlü aralıkların arka arkaya koyulması ile meydana gelir.
Bu üçlülerin büyüğü majör, küçüğü ise minördür. Verilecek ilk beş akor ilk safada öğrenilmesi gereken akorlar arasında olduğun söyleyebiliriz.


Am ( la minör ) Akoru Basma Resimli Anlatımyukarıda resimde görüldüğü gibi akorun basılma kolaylığı açısından ilk önce 2 numaralı parmak (2.perde 4.tel) daha sonra 3 numaralı parmak (2.perde 3.tel) ardından 1 numaralı parmak (1.perde 2.tel) basıldıktan sonra akoru tamamlamış olur. Kolay bir ritim belirleyip sırası ile akoru basmaya çalışalım. Bir süre sonra akıcılık sağlayacaktır. Akor değişimlerinde de bu sıraların uygulanması önemlidir.


Basım Sırası ;
  1. 2 numaralı parmak (2.perde 4.tel)
  2. 3 numaralı parmak (2.perde 3.tel)
  3. 1 numaralı parmak (1.perde 2.tel)
Geri
  • Yorumlar: 0
  • Görüntülenme: 141377
Değerli ziyaretçimiz, sitemize üye iseniz lütfen giriş yapınız.
Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Yorum Ekle

İsim:*
E-Mail:*
Kalın İtalik Altı Çizili Üzeri Çizili | Sola Yasla Ortala Sağa Yasla | İfade Ekle Bağlantı EkleKorumalı Link Girin Renk Seç | Gizli Metin Alıntı Ekle Farklı Bir Alfabe ile Yazılmış Olan Seçili Metni Kiril Alfabesine Çevir Spoiler Ekle
Güvenlik Kodundaki 2 Kelimeyi Giriniz: *